A nagy technológiai vállalatok gyakorlatilag mindent tudnak vagy tudhatnak rólunk azokból az információkból, amik a kibertérben rendelkezésre állnak rólunk, emiatt a biológiai immunrendszerhez hasonlóan egy „digitális immunrendszert” kell kialakítani az emberekben az adataink védelmére – véli Keleti Arthur, az Informatikai Biztonság Napja, az ITBN alapítója a mai internethasználók adatbiztonságával kapcsolatban.
T-Systems Magyarország/Önkéntes Kibervédelmi Összefogás (KIBEV), IT biztonsági stratéga/alapító, elnök
1999 óta dolgozik a T-Systems Magyarország Zrt.-ben, jelenleg az IT Biztonsági stratéga pozíciójában. Az Informatikai Biztonság Napja (ITBN) konferencia ötletgazdájaként és szervezőjeként átfogó képpe
Fekete Beatrix 2006 őszén csatlakozott a Portfolio csapatához gyakornokként. Tanulmányait a Budapesti Corvinus Egyetem pénzügy szakán folytatta. Jelenleg a részvény divízió senior elemzője, feladata a
Az, hogy a technológiai óriások hogyan használják a felhasználói adatokat, régóta kényes kérdés, különösen a Facebooknál kirobbant Cambridge Analytica-botrány óta, és nem csak az adatbiztonságról van szó, hanem arról, hogy burokba zárhatják a felhasználóikat, hogy manipulálhatják a véleményüket. A másik oldalról viszont a felhasználói is jobban járhat, ha számára releváns tartalmakat lát manapság, amikor szinte feldolgozhatatlan mennyiségű információ zúdul az emberekre.
Mi lehet az Apple-Facebook vita vége? Tényleg lehallgatnak minket az okostelefonok? Milyen adatbiztonsági kockázatokat hordoznak az okosotthonok és az önvezető autók? Miért nem lépnek még a szabályozók? Fekete Beatrix kérdez, Keleti Arthur válaszol.
Címlapkép: Al Drago/Bloomberg via Getty Images