Csúnya, hónapok óta nem látott mértékű eséssel végeztek tegnap az amerikai tőzsdék, az S&P 500 2,5, a Nasdaq 100 3,6, a Dow Jones Ipari pedig 1,8 százalékkal ment lejjebb. Reggel Ázsia folytatta, Japánban négy, Hong Kongban 3,6, Shanghai-ban 2,1 százalékos zuhanással. Ma Európában mérsékeltebbek a mínuszok, a német index 0,3, a francia 0,4, a brit 0,5 százalékkal esik. Az S&P 500 határidős árfolyama viszont már szerény pluszban van.
Aggodalmat ismét elsősorban a kötvényhozamok világméretű meglódulása okozott, ami hagyományosan nem tesz jót a részvénybefektetéseknek. De az európai járványhelyzet is romlik, sok országban később jöhet a korlátozások feloldása vagy lazítása, mint gondolták. Magyarországon az egész járvány legnehezebb két hetét várja a miniszterelnök.
Itthon a BUX index éppen stangál 44 ezer ponton, a mezőny két részre szakadt. A ma jelentő, de pozitív és negatív meglepetéseket is okozó Richter és Telekom 1,8 százalék körüli mínuszban jár. Az OTP viszont 1,3, a Mol 0,1 százalékkal megy fel.
Céláremelés érkezett az OTP-re. A Goldman Sachs 14 200 forintról 15 700 forintra emelte az OTP Bankra vonatkozó, 12 hónapos célárfolyamát, az ajánlás továbbra is vétel – írta az Equilor Befektetési Zrt.
Erősödő dollár, gyengülő nyersanyagok
Az árupiacokon is megakadt az emelkedés, az arany – amelynek szintén ellensége a magas kötvényhozam – ma is süllyed és távolodik az 1800 dollártól. Nagyjából 1-2 százalékos mínuszban van a réz, az ezüst, az olaj, a palládium, a platina. A dollár a magasabb kötvényhozam hatására drágul, ami többnyire nem jó a nyersanyagáraknak.