péntek, július 18, 2025
Home Apple hírek A Google most már tényleg megérkezett a mesterséges intelligencia kiaknázásáért folyó versenyfutásba

A Google most már tényleg megérkezett a mesterséges intelligencia kiaknázásáért folyó versenyfutásba

A járvány kitörése óta most először tartotta meg ismét élőben a Google a szokásos éves fejlesztői konferenciáját, és ahogy arra előzetesen számítani lehetett, a kétórás show alatt annyi mindent jelentett be a cég, hogy abba még zanzásítva is belefájdul az ember feje. Az idei show sztárja nem meglepő módon a mesterséges intelligencia volt, itt ugyanis a Google jócskán lemaradt a nagy bejelentéseket, hírverést és sikereket is felhalmozó Microsoft mögött.

A Google zászlaját eddig itt a februárban bejelentett, Bard nevű, limitált körben elérhető chatbot vitte, amely most a Bing nyomdokaiba lépett. Az immár várólista nélkül elérhető eszköz jobban kihasználja majd a Google-ökoszisztémát, nagyobb mértékben építi be a vizualitást – ami többek közt azt is jelenti, hogy az Adobe saját, MI-alapú képgenerátorát is integrálják majd bele –, és az is kiderült, hogy az átállás keretében már GPT-4 kihívójának szánt új nagy nyelvi modell, a PaLM 2 hajtja.

Mindez lényegében ugyanaz, amit a Microsoft bejelentett az elmúlt hónapokban a Binghez, az exportálható beszélgetésektől a Google Lensen alapuló multimodalitáson át a többi Google termékkel való összekötésig, szóval sok újdonságot nem lehet leírni róla. A keresést is MI-vel fogja felturbózni a Google, de ez ránézésre szintén nagyon hasonlít arra, amit a Bing keresőmotorja csinál, a Google Workspace pedig pont úgy lesz okosabb a Duet AI-tól, ahogy a Microsoft 365 a Copilottől. Még az Edge-be integrált oldalsáv párja is megvan a Sidekick képében, bár itt inkább azon van a hangsúly, hogy

az eszköz folyamatosan olvassa amit írunk, és a kontextus alapján ajánl nekünk lehetséges folytatásokat, ami egyszerre ijesztő és izgalmas.

A Bard nálunk a mostani bővítés után még mindig nem elérhető, szóval kipróbálni nem lehet, de ha valaki szeretne még olvasni róla, az a Google blogposztjában megteheti. A Bard és annak holdudvara egyébként nem az egyetlen dolog volt, ahol szóba került az MI, a Google Fotók retusáló varázspálcáját is ez hajtja majd, és persze a már januárban bejelentett zeneszerző modellt, a MusicLM-et is, amire mától lehet regisztrálni ide kattintva, és amibe elvileg csak be kell majd írni, hogy „kifejező jazz egy vacsorához”, és már jönnek is a számok. Ez az internetről eltüntethetetlen Drake-The Weeknd szám és a többi hasonló kísérlet alapján hihetőnek is tűnik.

Emellett beszéltek a Codey-ről is, ami lényegében a programozóknak szánt GitHub Copilot versenytársa lesz majd, és a Vertex AI-ba érkező új modellekről is, sőt, egy Tailwind nevű kísérleti eszközről is, ami lényegében egy MI-alapú jegyzetkészítő lesz, ha nem a Google projekttemetőjében végzi két éven belül. Ja, és az is kiderült, hogy a Google Pixel 7a-t használóknak mindenféle lehetősége lesz arra, hogy MI-vel dobják fel a háttérképüket, az emojis bohóckodástól a háromdimenziós képeken át egészen a generatív modellek által létrehozott képekig. Ezzel pedig el is érkeztünk a konferencia másik nagy szeletéhez, a Pixel telefonokhoz.

Miután a Google komolyan érdekelt a telefonos piacon – egyrészt az Android révén, másrészt meg a Pixel-telefonok miatt –, és már múlt héten kiszivárgott, hogy be fogják mutatni az első hajtogatható telefonjukat, a Pixel Foldot, aligha lepett meg bárkit, hogy pontosan ez történt, és egy rakás más újdonság is érkezett. Utóbbiaknál a legérdekesebbek az Apple lokátorára kísértetiesen hasonlító, az eszközeink megtalálását megkönnyítő megoldások voltak, pláne mert az Apple és a Google múlt héten jelentette be, hogy együtt fognak működni a bluetoothos lokátorok biztonságossá tételén.

Erre felhúzva most kiderült a saját fejlesztéseiken túl az is, hogy a két gyártó eszközei egymással is kommunikálnak majd. A nagy összeborulás mellett azért félreérthetetlenül oda is szúrtak a konferencián az Apple-nek azzal, hogy remélik, a jövőben ők is bevezetik majd az RCS nevű kommunikációs protokollt, hogy végre ne cikizzék az amerikai androidosokat a zöld szövegbuborékok miatt megoldódjanak az iPhone-ok és az androidos telefonok közti üzenetküldés problémái.

Most már tényleg csak a holnaptól kapható Google Pixel 7a, a már emlegetett Google Fold és a Pixel Tablet vannak hátra, amelyekben az a közös, hogy mindegyiket a Google felújított, Tensor 2-es rendszercsipje hajtja. A Pixel 7a-ról már az első tesztek is megérkeztek, ezek alapján a 6a-nál valamivel drágább, de fejlettebb felső középkategóriás telefonról van szó, ami abszolút megéri a 499 dolláros árát. A tavaly belengetett Pixel Tabletet is ennyiért lehet majd megvenni, méghozzá egy hangszóróként is funkcionáló dokkolóval, amivel sima tablet mellett egy okosotthon agya is lehet. A Pixel Fold jóval drágább lesz, 1799 dollárért vesztegetik majd, viszont cserébe adnak hozzá ajándékba egy Pixel Watch okosórát is, és állítólag ez a legvékonyabb hajtogatós telefon a piacon, ha ez érdekel bárkit.

Az egész előadást alább lehet visszanézni:

Source

Most Popular

Mastebol 100 mg Omega Meds : Dosage et Précautions

Le Mastebol 100 mg Omega Meds est un produit populaire parmi les athlètes cherchant à améliorer leur performance. Ce stéroïde est souvent utilisé pour...

Efectos del Drostanolone Enanthate 200 mg Cygnus en el Rendimiento Deportivo

El Drostanolone Enanthate 200 mg Cygnus es un esteroide anabólico muy popular entre los culturistas y atletas. Este producto es conocido por sus efectos...

Dosificación de DHB-MED 100: Claves para un Uso Efectivo

La dosificación de DHB-MED 100 es un aspecto crucial para obtener los resultados deseados. Este medicamento se utiliza comúnmente en el mundo del culturismo...

Propionato de Drostanolona: Comentarios y Consideraciones

El Propionato de drostanolona es un esteroide anabólico muy popular entre los culturistas y atletas. Este producto es conocido por su capacidad para aumentar...

Recent Comments