A Search Generative Experience a nyílt végű lekérdezésekre adott válaszokat fogja megalkotni – írja a BBC. A rendszert most még csak kevés felhasználó érheti el a kísérleti fázisban.
„Újragondoljuk minden alapvető termékünket, beleértve a keresést is” – mondta az Alphabetet, a Google anyavállalatát vezető Sundar Pichai.
Ezen túl a vállalat bejelentette, hogy a Google Android új funkciója proaktív módon figyelmezteti a felhasználókat az ismeretlen AirTagekre, ezekre a személyes tárgyak, például kulcsok és pénztárcák nyomon követésére kifejlesztett apró eszközökre. Az ismeretlen nyomkövetőeket jelző rendszer nyártól válik elérhetővé. A Google a múlt héten közölte, hogy az Apple-lel közösen dolgozik a probléma megoldásán.
Tavaly két nő perelte be az Apple-t azért, mert AirTaggel követték őket titokban: tavaly arról nyilatkoztak, hogy nem tesznek eleget a nagy techcégek a probléma megoldására.
A technikai fejlesztések mellett a Google vezetői egy nyitható-csukható telefont is bemutattak: ez 1799 dolláros áron – 600 ezer forint – lesz elérhető. Arról is beszámoltak, hogy a Bardnak, a Google chatbotjának várólistáját lezárják: 180 országban és területen fogják bevezetni angol nyelven az eszközt.
Arról is beszéltek, hogy a chatbot hamarosan képes lesz arra, hogy a szöveg mellett képekkel is válaszoljon a kérésekre. A Google-ra nagy nyomás nehezedik, hogy utolérje a mesterséges intelligencia terén végzett fejlesztéseivel riválisát, a Microsoftot, mert a másik cég által megalkotott ChatGPT nagy sikereket ért már el.
Amikor egy februári eseményen a Google bemutatta a Bardot, az kínos bakit követett el: rossz választ adott egy kérdésre, aminek hatására estek a vállalat részvényei.
A Microsoft a ChatGPT technológiáját a Bing keresőmotorjába építi be, miután jelentős összegeket fektetett be az azt kifejlesztő OpenAI-ba. A kínai technológiai óriás, a Baidu szintén rendelkezik egy chatrobottal, melyet Ernie-nek neveznek.
Nyitókép: brightstars/Getty Images