Az Apple korábbi bejelentése alapján a vállalat környezetvédelmi törekvései között szerepel, hogy a fentebb említett tartozékokat nem csomagolja az iPhone 12 készülékekhez. Mivel csak a készüléket és egy kábelt biztosítanak, ezért a termék doboza is kisebb és vékonyabb lett, amelynek köszönhetően hatékonyabb szállítani azokat. Az Apple szerint 70 százalékkal több iPhone 12-es dobozt tudnak elhelyezni ugyanazokon a raklapokon. Emellett a tavalyelőtti 25,1 millió tonnáról 22,6 millió tonnára mérsékelték tavaly a gyártással keletkező szén-dioxid kibocsátást.
Az Apple elkötelezett abban, hogy 2030-ra karbonsemlegessé váljon a teljes ökológiai lábnyomát tekintve, tehát az ellátási lánctól kezdve az elkészített termékek felhasználásáig. Ma már minden eddiginél több újrahasznosított anyagot használnak termékeikben, ezzel jelentős mennyiségű, mintegy 39 ezer tonnányi elektronikus hulladéktól kímélik meg a lerakókat.
A fenntarthatóság maximalizálása érdekében a vállalat létesítményeit száz százalékban megújuló energiával működtetné, emellett 200 millió dolláros pénzügyi alapot hoz létre a légköri szén-dioxid mérséklésének elősegítésére. A karbonsemlegességet úgy tervezi elérni, hogy a szén-dioxid kibocsátást 75 százalékkal csökkentené az ellátási láncban, a fennmaradó részt pedig az alappal, azaz a Restore Fund-dal tenné hozzá. Utóbbi esetben olyan erdőgazdálkodásba fektetnek, amely jelentősen képes lehet a levegőminőség javítására azáltal, hogy a céljuk között szerepel, hogy a fák évente egymillió tonna szén-dioxidot kössenek majd meg.
Címlapkép forrása: Getty Images