szerda, január 15, 2025
Home Apple hírek Aggódik a német parlament az Apple miatt

Aggódik a német parlament az Apple miatt

Nagyon veszélyes útra lép a gyermekvédelmi rendszerével a vállalat.

Rendkívül vegyes fogadtatásban részesült az Apple augusztus eleji bejelentése, miszerint az idén ősszel érkező mobilos és számítógépes operációs rendszereitől kezdve gépi módszerrel átnézi az amerikai felhasználók eszközein az iCloud felhőbe feltölteni kívánt képeket, gyermekbántalmazásos anyagok felfedezése esetén pedig a partnerei jogi lépéseket tesznek a készülékek használói ellen.

Tim Cook, az Apple vezérigazgatójaForrás: AFP/Getty Images/Justin Sullivan

Ez nyilvánvalóan egy jószándékú elképzelés, azonban a kütyükön tárolt adatokban való kutatás sokaknál megkongatta a vészharangot. Az Apple váltig állítja, hogy a legnagyobb óvatossággal fog eljárni, lépések tétele előtt a gyermekvédelmi tevékenységet végző partnerei átnézik a gépileg generált riasztásokat, és hajlandó harmadik felekkel auditáltatni a detektálórendszer működését. Emellett az iCloud Photos letiltása esetén egyáltalán nem fog detekciós algoritmus futni a készülékeken.

A központi aggályra rátérve pedig soha nem fogja semmilyen más célra bevetni a gyermekbántalmazásos anyagok utáni kutatásra kitalált technikai keretrendszerét.

A legnagyobb problémát ez a lehetőség jelenti, így a német parlament digitális ügyekért felelős bizottságának elnöke nyílt levelet küldött az aggodalmaival Tim Cook, az Apple vezérigazgatója számára. Manuel Hoferlin szerint az Apple lépése nagyon veszélyes útra viszi a céget, a technikai keretrendszere alááshatja a biztonságos és bizalmas kommunikációt az eszközein.

Attól tart, hogy kormányok a tudomása nélkül kémkedésre kényszeríthetik az Apple-t, a technológia például üldözött személyek és csoportok felkutatására is alkalmas lehet.

Ehhez a kormányoknak csak annyit kell tenniük, hogy kötelezik az Apple-t a rendszer országukban való bekapcsolására, kijelölik a keresett fotók ujjlenyomatait biztosító helyi ügynökséget, és persze a találat esetén automatizáltan értesítendő hivatalt. Az Apple csak ujjlenyomatokat kap a bántalmazásosnak jelölt fotókról, amelyek alapján azok nem is rekonstruálhatóak, azaz fogalma sincs arról, hogy ténylegesen mi látható a partnerei által kerestetett képeken.

Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!

Most Popular

Ezekkel az újdonságokkal tarolhat az iPhone 16 Pro

Egy neves elemző szerint a nagyobb kijelző és a periszkópkamera lesz a két nagy újdonság. Míg az iPhone 15 modellekhez új...

Apple Watch-a mentette meg egy nő életét

Az okosórákon elérhető esésészlelés funkciónak köszönheti egy nő az életét. A kezén lévő Apple Watch ugyanis még időben riasztotta a segélyhívót.   Számos módon...

ITB Today 05/19: Itt az adat, hol az adat?

Itt az adat, hol az adat? Mind több vállalat hallja és tudja, hogy kezdenie kellene valamit a nála felgyűlt vagy a külső forrásokból egyre könnyebben...

ChatGPT alkalmazást indít iOS-re az OpenAI

Az OpenAI egy olyan iOS-alkalmazást jelentett be, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy útközben is hozzáférjenek a vállalat népszerű AI chatbotjához. Ígéretük szerint...

Recent Comments