Frissíti 13 hüvelykes MacBook Próit az Apple, az idei széria az Intel új, 10. generációs Ice Lake processzoraival érkezik – és végre elköszön a korábbi modellekben sok problémát okozó „butterfly” billentyűzettől, amelyet a cég új, Magic Keyboardként emlegetett klaviatúrája vált. A dizájn az Apple szokásához híven nem sokat változott tavaly óta, említést érdemel azonban, hogy a 16 hüvelykes modellekhez hasonlóan a vállalat a billentyűzet fölött húzódó Touch Bar érintőkijelző-sávot kissé lerövidítette, hogy annak bal szélén helyet szorítson egy fizikai Escape billentyűnek.
A notebookban az Intel Ice Lake lapkáit találjuk, legalábbis a nagyobb teljesítményű modellekben – itt a négymagos Core i7-es lapka 2 gigahertzes alapórajelet, és 3,8 gigahertzes csúcsfrekvenciát kínál. Aki nem a legdrágább variánst akarja megvásárolni az új notebookból, kénytelen lesz a tavalyi, 8. generációs Coffee Lake chipeknél maradni – a két olcsóbb modellben található Core i5-ös lapka 1,4 gigahertzes alap- és 3,9 gigahertzes csúcsórajelet produkál, ugyancsak négy maggal a fedélzetén. A csúcsmodell kapcsán ugyancsak fontos különbség, hogy abban LPDDR4X RAM található, amely 3733 megahertzen ketyeg. RAM-ból az i5-ös modellekbe 8, az i7-es konfigurációba pedig 16 vagy 32 gigabájt választható. A tárterületekkel idén valamivel bőkezűbb volt a cég, a legolcsóbb i5-ös modellnél is 256 gigabájtos SSD található az alapkonfigurációban, a csúcsmodell esetében pedig ez az érték 512 gigabájt, amely egészen 4 terabájtig tornázható fel.
Rajzás: a Scrum méltatlanul alulhasznált fegyvere (x)Rajzás, angolul swarming. Ezzel a szóval meglepően kevesen találkoznak azok közül, akik úgy tudják, Scrumban dolgoznak. |
Rajzás: a Scrum méltatlanul alulhasznált fegyvere (x) Rajzás, angolul swarming. Ezzel a szóval meglepően kevesen találkoznak azok közül, akik úgy tudják, Scrumban dolgoznak.
A kijelző és az akku tavaly óta változatlan maradt: a 13 hüvelykes IPS panel felbontása 2560×1600 pixel, 500 nites fényerővel, a képernyő továbbá az Apple True Tone technológiáját is támogatja. Az akku kapacitása továbbra is 58 Wh, amelytől a vállalat továbbra is 10 óra üzemidőt ígér. A csatlakozópaletta terén ismét a csúcsmodell van előnyben, annak szélein összesen négy darab USB-C aljzatot találunk, Thunderbolt 3, DisplayPort 1.2, illetve USB 3.1 Gen2 támogatással és egy 3,5 milliméteres audio jack is jutott a notebookra – az olcsóbb kiadásokra csak két-két hasonló USB-C port jutott.
Az idei vas és az új billentyűzet miatt a készülékház egy leheletnyivel vastagabb lett, 1,49 helyett 1,56 centiméteres, ez ugyanakkor szabad szemmel szinte észrevehetetlen változás. Az új MacBook Pro tömege is gyarapodott, 1,37-ről 1,4 kilogrammra, ez már kicsit feltűnőbb lehet, bár problémát valószínűleg senkinek nem okoz majd. Az új, 13 hüvelykes MacBook Pro Coffee Lake-re építő i5-ös konfigurációi nettó 1300 és 1500 dolláros árcédulával vásárolhatók meg, míg az Ice Lake generációs i7-es modell nettó 1800 dolláros indulóáron érhető el.